Ja tomu nerozumiem

Autor: Eva Chmelíková | 22.3.2018 o 18:08 | (upravené 22.3.2018 o 20:04) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  698x

Ja tomu nerozumiem. Chápem, že pán Fico si udal podmienky, prezident ich prijal a tak zotrval v predsedníctve strany, čo každý pochopil, už z jeho výrokov ako bude držať chrbát p. Pellegrinimu. 

Každý z týchto vyjadrení pochopil, kto skutočne zostáva v sedle. Chápem prečo prezident pri vymenovaní vlády konal ako konal, pretože jeho ústavné kompetencie mu bohužiaľ viacej nedovoľujú.

Inému však nerozumiem, neznamená vládnuť, zodpovedať sa svojim občanom počas celého volebného obdobia a nie len v čase volieb? Občania dali predsa jasne najavo, čo si o vládnej koalícii myslia. Preboha sme stále demokratická krajina, tak vy tam v parlamentných kreslách počúvajte svojich občanov! Desiatky tisíce ľudí už po niekoľko krát vyjadrili svoju nespokojnosť s vašim vládnutím, vy tu nie ste od toho ignorovať svojich zamestnávateľov! Vy pracujete pre nás, svojich občanov, nám sa zodpovedáte! Novinárom ste povinní odpovedať, pretože tí často krát tlmočia práve naše otázky!

Dvaja slušní ľudia museli prísť o život, práve preto, že tento štát riadia ľudia, ktorí nie sú schopní prevziať zodpovednosť za svoje činy, ktorí sú natoľko povýšení nad všetkých ostatných, že žijú vo svojej vyfantazírovanej realite, kde sú bohmi, bez ktorých sa nikto nezaobíde. Rozumiem, že vy to inak neviete, pretože vám chýbajú akékoľvek empatické schopnosti, ale už len voči vašej vlastnej sebaúcte a udržaniu si aspoň nejakej reputácie a charakteru, odíďte, zabuchnite za sebou dvere, choďte sa poriadne vyspať, venujte sa rodine a vyčkajte čo osud prinesie.

Nemyslím si o každom v strane SMER, že má alebo mal len zlé úmysly, ale momentálne strane SMER ako celku nedôverujem a ani som nikdy nedôverovala (pravdu povediac momentálne nedôverujem žiadnej strane). Pretože za svoje prešľapy, treba zobrať zodpovednosť, pretože na otázky treba odpovedať a to pán Fico nezvládal ešte ani v čase keď začínal a ja som ho ako osemnásťročná videla na jednej z besied pre dôchodcov.

Som hrdá na Slovákov, ktorí vyšli do ulíc a ešte viac na to, ako pokojne dokážeme protestovať a vyjadriť svoj názor. Pod pokličkou sme svoju frustráciu držali pridlho, takýto pokojný dav nemôže byť zmanipulovaný zvonka, nech už by aj organizátori mali byť napojení neviem na koho. Tí ľudia na námestí sú obyčajní ľudia, ktorým sa právom nepáči, že ich štát je rozkrádaný, že dotácie vďaka ktorým by sme mali prosperovať a zvyšovať kvalitu svojich občanov idú niekam dostratena.

Pán Fico sa drží svojej stoličky, hoci aj len v pozadí tak pevne, napriek tomu, že desať tisíce ľudí ho žiadajú aby uvoľnil cestu skutočnému vyšetreniu vraždy, pretože jemu a vláde už nedôverujú, pretože vo svojom volebnom období zlyhala v ochrane a presadzovaní hodnôt, ktoré slušná slovenská spoločnosť uznáva. Dovolili ste aby tok neuveriteľného množstva peňazí putoval mafii dokonca z iného štátu, odhalenie týchto faktov stálo dvoch mladých ľudí život. Tieto skutky vám slovenský národ dáva za zodpovednosť a vy stále sedíte na stoličkách, odkiaľ poťahujete nitky svojich figúrok.

Len pre porovnanie tu, kde momentálne žijem ministri odstupujú z oveľa menej závažných dôvodov:

William George Walker – odstúpil po obvineniach z domáceho násilia a nátlaku ostatných politikov a tlače (aj toto hodnotím za závažné pošramotenie reputácie a nemožnosť zastupovať slušné hodnoty)

Mark McDonalds – odstúpil pre nevhodné správanie sa v začiatkoch svojej kariéry, kde on prejav voči nežnejšiemu pohlaviu považoval na kamarátsky, ale druhá strana ho pochopila inak. Nešlo o žiadne násilie, či vraždu novinára počas jeho politickej kariéry a predsa odstúpil.

Obidvaja títo politici odstúpili pre pošramotenie vlastnej povesti, jeden sa dokonca ospravedlnil a poďakoval, za čas v ktorom mohol svoju funkciu vykonávať (takto sa prejavujú charakterní ľudia, ktorí preberú zodpovednosť za svoje činy, hoci pochybili) a ten druhý odišiel na nátlak zvonka (kde sa zase prejavil charakter politikov v jeho vlastnej strane).

Pre iné porovnanie slovinský premiér odstúpil sám od seba, aby sa ľudia v nových voľbách vyjadrili, či vláde ktorá použila tisíce (nie milióny) eur na podporu kampane za vyjadrenie súhlasu v referende ešte dôverujú.

Nerozumiem, prečo ostatní politici mlčia, prehadzujú kabáty a nevyjadria svoj nesúhlas voči konaniu tých, ktorí sa takto vysmievajú svojim občanom. To ste naozaj všetci čo tam sedíte skorumpovaní a všetci sa bojíte strašiaka pána Fica? Ja viem, že to nie je jednoduché vyjsť s pravdou von, ale vaši občania, ľudia v uliciach si zaslúžia, aby sa ich poslanci pridali na ich stranu.

Ja tomu nerozumiem. Tu stačí málo a politici sú aj svojimi vlastnými poslaní preč ak pochybili, u nás na Slovensku na to nestačia ani desiatky tisíce ľudí v uliciach, pretože tí, ktorí odstúpili sa len presunuli do pozadia, aby naďalej ťahali nitky na bábkach.  

Mrzí ma, že organizátori Za Slušné Slovensko sa vzdali organizovania protestov, hoci verím, že tie dôvody boli skutočne pádne. To však neznamená, že ľudia tým stratili právo vyjadriť svoj názor, pretože žijú v demokratickej krajine. Ešte stále. Je na nás, či dovolíme novej vláde skĺznuť do starých koľají. Nastaviť hranice a povedať dosť nie je zlé či neslušné ak je zvolená pokojná forma. Rešpekt si totiž zaslúžime všetci a je to len na nás kam až iným (v tomto prípade politikom) dovolíme zájsť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súd odsúdil Rybaniča, dostal tri roky podmienečne

Filip Rybanič sa musí Kaliňákovi ospravedlniť.

PÍŠE IVAN MIKLOŠ

Nepobúrila vás Serenina karikatúra? Asi ste normálni

Politická korektnosť je ohrozením slobody.

Dnes Píše Matúš Ritomský

Keď Ivan Mikloš stráca cit pre mieru

Naozaj nás Čaputová a Štefunko ohrozujú rovnako ako Kotleba?


Už ste čítali?